Inovance VFD MD500T7.5GB Converter
Inovance VFD MD500T7.5GB Open closed loop general purpose drive AC Drive
MD500T7.5GB 7.5kW
frequency converter
MD500 frequency converter Class:Three-phase 380V ~ 480V AC, 50Hz/60Hz
  • Item No :
    MD500T7.5GB
  • Order(MOQ) :
    1
  • Payment :
    T/T
  • Product Origin :
    China
  • Color :
    Black
  • Shipping Port :
    Xiamen
  • Lead Time :
    5days
  • Weight :
    3.3KG
MD500T7.5GB frequency converter
Contact us
Whatsapp/Mobile:+86 18659279237
Sales manager: Mandy Ke
E-mail:conradautomaiton@gmail.com
Address: Unit314-1,No.16 East Haijing Road, Xiamen Area of Pilot Free Trade Zone (Fujian) of China
Website: https://www.conradautomation.com
Logistic Information
Manufacturer
INOVANCE
Series
MD500 frequency converter
Part Number
MD500T7.5GB
Product Type
Universal frequency converter
Size(Width*Height*Depth)
14*25*17CM
Weight
3.3KG
Quality
100% New Original